Centar za medijsku transparetnost i društvenu odgovornost (CMTDO), Udruženje građana Borino i evropsko Vranje (BEV), Udruženje „Roditeljstvo plus“ kao i Škola fudbala „Prestiž“ pozivaju sve umetnike iz Vranja da se pridruže akciji „Sve boje ljudskosti“, kao i građane da daju svoj doprinos poput udruženja koje pokreću akciju kupovinom slika lokalnih umetnika za potrebe akcije.
Ideja je da se umetničkim slikama oplemene prostorije Škole za osnovno i srednje obrazovanje Vule Antić, prvenstveno u Vranju, a zatim i istirena odeljenja u Vladičinom Hanu i Surdulici.
Specijalna osnovna škola u Vranju osnovana je 11. jula 1970. godine na inicijativu Republičkog odbora Saveza društva za pomoć mentalno nedovolјno razvijenim osobama.
Škola je imala dve pomoćne zgrade u kojima se izvodila nastava. U zgradi kod tadašnje Pedagoške škole radila su odelјenja gluvih i nagluvih učenika. U zgradi nekadašnjeg Radničkog Univerziteta radila su odelјenja lako mentalno zaostale dece.
Škola je počela sa radom 1.septembra 1970. godine sa 61 učenikom,raspoređenim u 6 odelјenja.
Nova zgrada u kojoj se i danas nalazi škola otvorena je 1980. godine. Time se stiču uslovi za povećan obuhvat dece sa smetnjama u razvoju koja do tada nisu bila obuhvaćena adekvatnim obrazovno-vaspitnim radom.
Odelјenja srednje škole funkcionisala su u sklopu jedne redovne škole. Vremenom se stiču bolјi i adekvatniji uslovi za tu vrstu obrazovno-vaspitne delatnosti i u školskoj 1994/95. godini, odlukom Vlade RS, proširuje se delatnost srednjeg obrazovanja i vaspitanja učenika sa smetnjama u razvoju u okviru pet područja rada.
Tako vranjska škola postaje deo mreže srednjih stručnih škola i konstituišem se u Školu za osnovno i srednje obrazovanje „Vule Antić“.
U 2003. godini, na zahtev roditelјa, otvoreno je istureno odelјenje u Vladičinom Hanu za učenike od prvog do četvrtog razreda, a zatim i u Surdulici koje je u fazi opremanja.
Škola organizuje i obrazovno-vaspitni rad u kućnim uslovima za učenike sa težim smetnjama u razvoju.
Škola obavlјa i delatnost pripremnog predškolskog programa i produženog boravka učenika, poseduje senzorno-terapeutsku sobu, Montesori kabinet, kabinet za reedukaciju psihomotorike, kabinet za logopedski tretman, kabinet za korektivno preventivne vežbe, informatički kabinet kao i teksitlnu, mašinsku i tehničku radionicu.
Umetnici i zainteresovani građani se mogu javiti pomenutim udruženjima, radi dogovor a oko preuzimanja slika.
Hvala unapred svima, koji žele da u ovim tmurnim danima unesu vedrinu tamo gde je najpotrebnija i oboje obrazovanje dece bojama ljudskosti, poručuju pokretači akcije.