14.7 C
Vranje
petak, jun 13, 2025
Prikaži još
    NaslovnaRelax kutakDa li je zapravo u redu usisati razbijeno staklo?

    Da li je zapravo u redu usisati razbijeno staklo?

    Već duže vreme planirate da ugostite i okupite svoje najbolje prijatelje. A sada kada ste konačno okupili sve na istom mestu u isto vreme i kada uživate u koktelu pre večere, koji je već na kraju pripreme, možete čuti samo pucanje stakla. Neko je slučajno srušio čašu sa stola i, pored čaše, prolio značajnu količinu tečnosti na pod.

    Ako je vaš prvi instinkt bio da zgrabite usisivač u tom trenutku, onda bi trebalo da pročitate ovaj tekst ispod do kraja. Polomljena čaša

    Možete li usisati fragmente stakla?

    Ako odlučite da usisate sve ostatke odmah nakon što se staklo razbije, to bi moglo oštetiti vaš usisivač u velikoj meri. Veliki delovi stakla nakon što su usisani mogu izazvati velike probleme u samom usisivaču.

    Staklo, bez obzira na veličinu, ima oštre ivice koje lako mogu oštetiti mehaničke delove usisivača:

    • Oštećenje cevi i četkica: Tvrdi ostaci mogu probiti fleksibilna creva ili se zaglaviti u rotirajućim četkama, uzrokujući blokade i kvarove.
    • Uništavanje motora: Ako krhotine dođu do motora, moguće je trajno oštećenje unutrašnjih delova i sagorevanja.
    • Problem sa torbom ili kontejnerom: Veća čaša može da prođe kroz kesu za prašinu, prosuti sadržaj unutar vakuuma, i dodatno komplikuje čišćenje.

    U redu je usisati manje fragmente stakla, ali budite sigurni da pokupite velike komade stakla prvo ručno ili metlom i lopaticom. Čišćenje nećete moći ukloniti manje fragmente stakla, pa je važno da sve temeljito očistite tako da mala zrnca stakla ne naškode životinjama ili našim bosim stopalima. Ako, s druge strane, koristite robotski usisivač pre nego što ga pustite da radi, obavezno uklonite staklo koje bi moglo da ga naškodi.

    Drugim rečima, ne posegnite pravo za usisivač pre nego što stavite veće komade stakla. Usisivač može pomoći da izvučete male komadiće iz žljebova drvenih podova ili iz gomile u tepihu, ali ne bi trebalo da usisavate staklo mnogo veće od zrna peska.

    Robot usisivačOno što nikada ne bi trebalo da usisavate

    Postoji jedna stvar za koju svi proizvođači stakla tvrde da nikada ne bi trebalo da usisavate, a to je voda. Ne pokušavajte da usisavate prolivenu vodu i razmislite o odlaganju usisavanja ako je područje koje želite da usisavate još uvek vlažno. Prvo ga temeljito osušite, a zatim počnite sa usisavanjem.

    Ako idete preko mokrog ili vlažnog područja, to je u osnovi će stvoriti mokru situaciju u oblasti vakuumskog valjka i unutar samog vakuuma. Tada će vlakna i prašina početi da se drže vlage, što može stvoriti bakterije i mirise. Kada vaš vakuum počne da miriše loše, biće vam veoma teško da ga popravite, zato pazite šta i kako usisavate.

    Ručni usisivačNajbolje je da ne koristite usisivač za čišćenje stvari u koje niste sigurni, makar samo da biste zaštitili svoj unutrašnji rad. Ne usisavajte velike komade stakla i tečnosti, a to će osigurati dugotrajan rad vašeg usisivača.

    Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 61 6040777 (WhatsApp / Viber / Telegram).
    spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
    Pretplati se
    Obavesti o
    0 Komentara
    Najnovije
    Najstarije Najviše glasova
    Ugrađene povratne informacije
    Pogledaj sve komentare

    Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala VOM. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija "VOM" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.

    Popularno

    KLOSTRIDIJA NA HIRURGIJI: Nadležni smatraju da je situacija pod kontrolom

    Zbog interesovanja javnosti, a prvenstveno zbog tačnog informisanja pacijenata i njihovih porodica rukovodstvo Zdravstvenog centra oglasilo se saopštenjem za javnost koje prenosimo u celini: Na...