Smartfoni znaju vašu tačnu lokaciju, kao i vaše svakodnevne navike čak iako isključite deljenje lokacije na uređaju, neko vas stalno prati.
List New York Times je došao do ogromne javne baze podataka sa ‘pingovima’ (ping je informacija o lokaciji, popularno čekiranje) skoro 12 miliona građana SAD. Uz pomoć ove javne baze, uspeli su da rekonstruišu kretanje i navike policajaca, javnih službenika, novinara, pa čak i nekoliko radnika Ministarstva odbrane SAD.
Inače, ne postoji federalni zakon protiv prikupljanja lokacijskih podataka. Korisnici novog iPhone 11 smartfona su primetili da telefon i dalje prikuplja informacije i lokaciji, čak i kada se ova opcija isključi, a aplikacijama zabrani pristup lokaciji. Iz Epla kažu u pitanju je greška u softveru telefona.
Ivan Trajković
Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala VOM. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija "VOM" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.