NaslovnaVestiDruštvoGRADSKA SLAVA: Slavljen Duhovski ponedeljak iako se slavlje nije baš proslavilo

GRADSKA SLAVA: Slavljen Duhovski ponedeljak iako se slavlje nije baš proslavilo

Tradicionalno uz neke reklo bi se neprimetne izmene rukovodioci grada, članovi vladajuće stranke, sveštvenstvo, više direktora, državni sekretar komada jedan … obeležili su gradsku slavu Duhovski ponedeljak.

Doduše, ubrzanost, menjanje rute, znatno manje ljudi u litijama i prvi put postavljenje stolice u porti da umorno rukovodstvo prisedne su stvari o kojima ćemo kasnije u ovom tekstu.

Svečarski se okupio narod u porti hrama Svete Trojice gde je održana Sveta arhijerejska liturgija, kojoj su prisustvovali gradonačelnik dr Slobodan Milenković, zamenik gradonačelnika Milan Ilić, predsednica Skupšine Zorica Jović, načelnik Gradske uprave Dušan Aritonović, glavna sestra Jasmina Ristić i manje glavni direktor Zdravstvenog centra dr Nikola Popović …

Istovremeno u samom centru grada gde je drugo „manje sveto“ trojstvo gradska kuća, sudovi i tužilaštvo počela je da se izliva kanalizacija.

Smrdelo je na sve strane iako je pokušano čak i pranje šetališta, nije se baš dalo, da zablista. Nekako nam je bilo žao, to vam je kao kad domaćici zagori slavsko pečenje, a gosti kucaju na vrata.

Nakon liturgije, krenule su litije ulicama grada, a fekalije su izbegnute. Po povratku sa litija, u porti hrama Svete Trojice obavlјeno je i rezanje slavskog kolača. (Ne) zainteresovanost lokalnih medija koji izazivaju pažnju javnosti je bilo evidentno ali zato oni neprikosnoveni autori najboljih projekata na svetu direktno su prenosili svečanost.

Nakon prigodne besede njegovog Visokopreosveštenstva i Mitropolita vranjskog  Pahomija, okuplјenima se obratio gradonačelnik Vranja dr Slobodan Milenković. Reči i jednog i drugog zaista imaju širinu i mogu se upotrebiti u kontekstu nenadanih fekalija.

Da budemo jedinstveni i složni, jer samo tako možemo da unapredimo i sebe i celu društvenu zajednicu – rekao je prvi čovek Vranja.

Mitropolit vranjski, gospodin Pahomije je rekao  da uvek treba da imamo u vidu poruku  Isusa Hrista  svojim sledbenicima.

Da uvek treba da se usavršavamo, da nikada nismo zadovolјni sa onim stanjem i statusom u kome smo – rekao je Pahomije, a pametnom dovoljno.

Onda su svi seli u nekom čudnom polukrugu i posmatrali kulturno umetnički program, a u  porti Sabornog hrama priređena je trpeza lјubavi.

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče: WhatsApp / Viber / Telegram.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala VOM. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija "VOM" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.

Popularno

ČITAOCI JAVLJAJU: Prevaranti haraju Vranjem, na meti starije stanovništvo

Više čitalaca javilo se našoj redakciji sa informacijom da su njihovi najbliži bili na meti prevaranata. Najpre je naša čitateljka ispričala kako je njena...