Jak sneg koji je juče počeo da pada, formirao je snežni pokrivač ne samo u planinskim predelima već i u gradu Vranju. Sneg je bio praćen jakim vetrom što je izazvalo probleme u saobraćaju, naročito u planinskim delovima.
Zbog tih problema Vladičin Han je bez vode od sinoć, a problem je nastao zbog nestanka stuje u fabrici vode u Polomu.
Prvi sneg doneo je prve veće probleme u Poljanici, o čemu je VOM izvestio.
PRVI SNEG, A VEĆ PROBLEMI: Najgore na deonici puta Markovo kale – Drenovac
Ipak veći problemi desili su se u večernjim satima, pa je put od sinoć blokiran, a 22 sela na području Poljanice odsečena od sveta. Čistač snega koji je krenuo put Poljanice, prema rečima meštana, ostao je zarobljen u selu Mijovce gde se prevrnuo u jarak.
Gradski štab za vanredne situacije nije se još uvek oglašavao tako da informacije o problemima koje su izazvale snežne padavine, uglavnom dobijamo od čitalaca.
Jedina služba koja je od 3 sati ujutru na terenu je služba JKP „Komrad“. Njihovi radnici neumorno čiste sneg na trotoarima, pešačkim prelazima, trgovima i šetalištu, što je u njihovoj nadležnosti.