Gradski odbor SSP-a zatražio je ponovo odgovore od rukovodstva Simpa, jer kako kažu odgovore na postavljena pitanja u prethodnom periodu nisu dobili. U saopštenju dostavljenom našoj redakciji kažu da pitanja postavljaju u ime stranke ali prvenstveno zbog opštih zajedničkih interesa ali i interesa radnika Simpa i građana Vranja.
Saopštenje prenosimo u celini, onako kako je dostavljeno našoj redakciji:
Već su u parlamentu postavljana pitanja za firmu u Hrvatskoj koja je napravila ogroman gubitak od oko 400.000 evra i sada vas pitamo: Da li je istina da je Olivera Arsić, direktorka izvoza i ino-firmi u Simpu, direktorka i pomenute firme Simpo EU d.o.o. Hrvatska i direktorka Simpove firme u Makedoniji, Simp d.o.o., u stečaju? Da li je tačno da je firma u Makedoniji radila po sličnom principu kao firma u Hrvatskoj, s tim što je za razliku od hrvatske firme ponekad i plaćala, ali je zato ušla u stečaj sa neneplativim dugovanjem prema osnivaču Simpo iz Vranja u iznosu od oko 5.000.000 evra? Da li je tačno da je gore pomenuta direktorka Olivera Arsić otvorila drugu firmu u Makedoniji – Simpo Lux – koja posluje po istim principima kao prethodno dve pomenute firme i da je ona direktor i te firme? Na osnovu svega navedenog nameće se još jedno pitanje. Koliko plata i drugih prinadležnosti prima pomenuta direktorka dok su radnici Simpa na minimalcu? Gradski odbor SSP-a u Vranju će u narednom periodu redovno postavljati pitanja rukovodstvu Simpa dobili na njih odgovor ili ne. Stranka slobode i pravde će posle promene koje nas očekuju na narednim izborima kada god oni budu, uzeti najaktivnije učešće u rasvetljavanju svih zloupotreba u Simpu i najsnažnije se boriti za radnike Simpa i za oporavak Simpa, ali i za strogo kažnjavanje onih koji su radili gore pomenute poslove i doveli Simpo u situaciju u kojoj je sada.




