Društvena mreža Twitter ugasila je (tj.zabranila) više od 170 000 naloga Kineskih korisnika i organizacija.
Ovi nalozi su radili u koordinisanoj kampanji za interese Kineskih vlasti. Oko 23000 naloga je bilo vođeno od strane pravih korisnika, gde su širene vesti o uspesima Kineske Vlade, te su napadani demonstranti u Hong Kongu. Ostalih 140 000 naloga su bili tzv. botovski nalozi, koji su samo retvitovali.
Inače, ovakvo ponašanje na Twiteru je zabranjeno, a Twitter često zabrani i čitave skupove IP adresa sa kojih ovi nalozi rade. Najviše botovskih naloga ‘za iznajmljivanje’ ima u Kini i Rusiji, ali i u našem komšiluku – Rumuniji i Severnoj Makedoniji.
Twitter je prošle godine takođe zabranio preko pola miliona naloga iz Kine zbog slične kampanje protiv Tajvana i Tibeta.
Ivan Trajković
Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala VOM. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija "VOM" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.