Gradski odbor Stranke slobode i pravde (SSP) ponovo se obratio rukovodstvu Simpa, jer odgovore i dalje nisu dobili:
Ponovo se obraćamo rukovodstvu Simpa jer odgovore na postavljena pitanja od prošle nedelje, kao ni na pitanja u prethodnom periodu, nismo dobili.
Kako smo ranije naglasili da pitanja prvenstveno postavljamo zbog interesa radnika Simpa koji su ovu firmu izgradili, i opšteg interesa kao i interesa građana Vranja, danas postavljamo sledeća pitanja:
- Na kojoj je direktorskoj funkciji u Simpu smenjeni naprednjak i bivši poslanik Slaviša Bulatović, poznat iz afere „Falsifikator“, koji je protivpravno, falsifikovanim dokumentom, prisvojio deo placa škole u Vranjskoj banji gde je izgradio stambeni objekat?
- Da li je Slaviša Bulatović takođe na funkciji direktora Simpove firme u Crnoj Gori?
- Da li je istina da je direktorka izvoza Olivera Arsić, za koju smo postavili pitanja prošle nedelje,
takođe nadležna kao direktorka ino firmi i za firmu u Crnoj Gori? - Da li je tačno da firma u Crnoj Gori funkcioniše po istom principu kao firma u Hrvatskoj i Makedoniji i da je pre dokapitalizavcije imala dugovanje od preko četiri miliona evra prema osnivaču Simpo iz Vranja?
- Da li je tačno da je da bi se smanjilo dugovanje firme iz Crne Gore prema Simpu, urađena dokapitalizacija od skoro 2.000.000 € bez ijednog realnog evra ulaganja, odnosno da je sve urađeno samo papirološki?
Nastavićemo da postavljamo pitanja rukovodstvu Simpa iako znamo da na njih radnici Simpa sada neće dobiti odgovore. Stranka slobode i pravde garantuje da će posle promene koje nas očekuju na narednim izborima aktivno raditi na rasvetljavanju svih zloupotreba u Simpu i najsnažnije se boriti za strogo kažnjavanje onih koji su radili gore pomenute poslove i doveli Simpo u situaciju u kojoj je sada. Kroz Nacionalni fond za povratak opljačkanog novca koji ćemo formirati sav opljačkani
novac biće vraćen Simpu.





