U planinskom selu Jastrebac koje iako se nalazi na dvadesetak kilometara od Bujanovca, zbog loših puteva predstavlјa pravu nedođiju Stanojevići prave i do 5 tona meda godišnje.
Paralelno otac i sin Momir i Dušan rade na izgradnji api komore u ovom selu, koja će služiti za inhalaciju vazduhom iz košnica. Ova metoda je poznata u svetu za ublažavanje respiratornih problema. Na jugu Srbije ne postoji api komora, tako da ovaj poslovni poduhvat može i te kako uticati na razvoj turizma jednog krajnje napuštenog sela.
Trista košnica u ovom selu u kome ima tek desetak stanovnika predstavlјaju pravo porodično blago.
Iskustvo Momira koji je na početku sedme decenije i inovacije koje u u razvoj seoskog gazdinstva unosi dvadesetosmogodišnji Dušan čine njihov proizvod posebnim i prepoznatlјivim na tržištu meda u Srbiji.
Posao smo započeli 1997. godine. Sada imamo oko 300 košnica. Iz godine u godinu imamo manje meda jer vremenske prilike utiču da su manji prinosi. U ovom poslu nije sve „med i mleko“, rudnički se radi u proleće i kada se vrca med – kaže Momir koji je radni vek proveo u Vojsci Srbije, radio u kasarnama u Vranju i Bujanovcu, ali rodni kraj nije nikada napustio.
Nјegov Sin Dušan živi u Vranju, ali gotovo svakodnevno stiže u rodni kraj terenskim vozilom i zajedno sa roditelјima radi. Priča kako u Srbiji ima dosta košnica, statistika pokazuje da smo mi zemlјa sa najvećim brojem košnica po glavi stanovnika, te planira da unapredi poslovanje proizvodnjom čuvenog pčelinjeg otrova apitoksina koji se koristi u farmaceutskoj industriji.
Za dobijanje jednog grama apitoksina potrebno je između 15 i 20 hilјada uboda. A cena jednog grama na tržištu je između 50 i 70 evra.