11 C
Vranje
utorak, april 29, 2025
Prikaži još
    NaslovnaReč po rečIdu daniKAKO SAM UČESTVOVAO U ZLOČINAČKOM PODUHVATU

    KAKO SAM UČESTVOVAO U ZLOČINAČKOM PODUHVATU

    Priča mi čovek, ja samo beležim:

    „U nedelju tokom izbora, bio sam član jednog biračkog odbora u proširenom sastavu, u jednoj sredini koja ima blistave perspektive za brži ekonomski razvoj.

    Ma kraju izbornog dana, u zapisnik je uneto da je na tom biračkom mestu sve bilo uredu i da je glasanje proteklo u zakonskim okvirima.

    Ne lezi vraže – kada smo posle završetka izbora, nas nekoliko seli da popričamo uz kaficu i piće, od priče koju sam čuo, sve se oko mene okrenuo za 180 stepeni.

    Najkraće, na tom biračkom mestu organizatori izbora su UKRALI najmanje 10 glasova – tako što su oni glasali u ime građana koji su bili sprečeni da izađu na biralište.

    Organizatori su motrili na svaki trenutak naše nepažnje, na svaki gest naše tolerancije i ubacivali glasačke listiće na kojima su zaokružili listu SNS.

    Taj neljudski i kriminalni čin su izveli predsednik Saveta Mesne zajednice i  dojučerašnji predsednik Saveta – oba u ulozi članova Stalnog sastava Biračkog odbora partije na vlasti.

    Njima su, u ovom kriminalnom činu, asistirale dve-tri gospođe, mlade majke, koje su baratale izbornim spiskom i zaokruživale imena navodnih glasača.

    Njih pet su krali, a mi iz proširenog sastava Biračkog odbora, svojom naivnošću, bili smo saučesnici ovog zločinačkog čina.

    Njih pet su na ovaj način razotkrili sebe kao ljudi, kao komšije, kao roditelji, i pokazali da su goli lopovi, kriminalci, ljudske nule, zle komšije, i ono najgore – istinski protivnici budućnosti svoje dece i dece zemlje Srbije.

    Hipnotisani malim, sitnim privilegijama, ovi lopovčići ne znaju da čovek vredi onoliko, koliko doprinese svom kraju i svojoj zemlji.

    Umesto toga, oni su ovim pokazali da je njih partija zadužila da ukradu tih 10 glasova, što će reći 8.300 biračkih mesta u Srbiji, puta samo 10 glasova, to je jednako 83.000 lažnih glasača. Eto, tako se dobijaju izbori.

    A kako ovima glava služi samo za šišanje, oni siromasi ne znaju da je ova vlast, svaku srpsku glavu, a ima nas 6,8 miliona, do sada zadužila sa 6.400 evra, odnosno 750.000 dinara“.

    Od tog duga, koji iznosi 43,5 milijardi dinara, barem 10 odsto je već završilo u džepovima i na računima petnaestak najviših funkcionera SNS.

    A ovi naši lopovčići su nama stavili do znanja da bi svoje komšije, prijatelje, rođake, kumove… sutra ako zatreba, prodali za dva groša.

    Mala satisfakcija meni i istomišljenicima neka bude činjenica da sam protiv ovih lopovčića podneo krivične prijave, očekujući da ih sud proglasi krivim i da sutra uz ime i prezime svakog od njih, bude dodatak – LOPOV!

    Radoman Irić

    Svi tekstovi objavljeni u rubrici “Reč po reč” predstavljaju stav autora i ne odražavaju stavove VOM-a. VOM ne odgovara za stavove iznete u ovoj rubrici.

    Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 61 6040777 (WhatsApp / Viber / Telegram).
    spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

    Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala VOM. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija "VOM" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.

    Popularno

    ISIDOR STEFANOVIĆ: Naš cilj nije bio nasilan ulazak u Skupštinu

    Nakon jutrašnjeg okupljanja ispred Skupštine grada, našoj redakciji se obrattio Isidor Stefanović Koordinator pokreta „Ćale ovo je za tebe“, saopštenjem u kome pojašnjava šta...

    “Nolini” mesto gde plamen postaje umetnost

    Pejić vizuelno „pumpa“ za govornicom