Davne 1957. godine doneta je odluka da se vodosnabdevanje Vranja vrši iz bunara koji će biti izgrađeni u neposrednoj blizini železničke stanice u Vranju, a paralelno sa tim izgrađena je crpna stanica sa kompletnom aparaturom i opremom i rezervoar prve zone u naselјu Saraina, zapremine od 4500 metara kubnih.
Danas ovaj rezervoar predstavlјa glavni rezervoar pitke vode za grad, ali i pravu mini ekološku oazu, koja je decenijama unazad bila zapuštena, ali je nakon rekonstrukcije 2017. godine dobila novi izgled i sada predstavlja pravi ekološki biser u naselju u blizini ATD -a i Vrtića.
Kompletna rekonstrukcija crpne stanice na rezervoaru Saraina izvršena je 2017.godine, a godinu dana pre puštanja nove crpne stanice, izvršena je građevinska sanacija i urađena nova spolјna izolacija, kao i kompletno uređenje zelene površine, koja se stalno održava.
Rezervoar je obezbeđen novom ogradom i pod stalnom je kontrolom dežurnog radnika, koji je postao „dobar komšija“ i zahvaljujući njegovim savetima i susedna dvorišta su postala zelenija.
Ovaj nekada napušteni prostor koji su stanovnici ovog dela grada zbog stare žičane ograde nazivali „logor“, primer je kako javna preduzeća brinući o svojim objektima mogu biti pokretači podizanja ekološke svesti u gradu.