Migranti smešteni u Centru za prihvat u nekadašnjem Motelu, postali su deo svakodnevnice Vranjanaca, a prvi čovek grada dr Slobodan Milenković, kaže da je izuzetno ponosan na činjenicu da je talas migranstke krize prošao bez ijednog incidenta, kao i na to kako Vranjanci prihvataju migrante.
Ponosan sam na to kako se naši sugrađani odnose prema migrantima. Skoro sam bio na jednoj rukometnoj utakmici, gde su u publici bili migranti. Niko, apsolutno niko nije popreko pogledao ili pokazao bilo kakav otklon prema njima. U svakodnevnom životu srećemo te ljude kako trguju, šetaju se idu u školu i imaju društvene aktivnosti i niko u tome ne vidi ništa loše – kaže Milenković.
On dodaje da lokalna samouprava sarađuje sa Komesarijatom i da su uvek spremni za svaku vrstu pomoći i saradnje.
Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala VOM. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija "VOM" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.